Mezi Havlíčkovým Brodem a Okrouhlicí zmizí nebezpečné zatáčky, plánuje se také pokračování rekonstrukce hlavního tahu z Jihlavy do Pelhřimova.

Obchvat Jamného bude dlouhý asi 1,8 kilometru. Přispěje ke zlepšení dopravního spojení mezi Jihlavou a Žďárem nad Sázavou. U Salačovy Lhoty se plánuje stavba 2,8 kilometru obchvatu. Nedaleko Okrouhlice zmizí díky stavbě nové části silnice nebezpečný úsek se stoupáním a zatáčkami ve směru od Chlístova.

Mezi Jihlavou a Pelhřimovem by chtěl kraj opravit další úseky s celkovou délkou 10,6 kilometru, součástí projektu je i úprava nebezpečné křižovatky u Dvorců.

Dotace na přestavbu silnic dostává kraj z Regionálního operačního programu Jihovýchod. U úspěšných projektů hradí unie až 85 procent nákladů. Díky dotacím se v posledních letech zvýšilo tempo modernizace krajských komunikací na Vysočině. Loňské investice převýšily miliardu korun, o rok dříve činily dokonce 2,167 miliardy. K uskutečnění plánovaných akcí potřebuje kraj dotace i v tomto roce. V krajském rozpočtu je na investice do silnic kolem 200 milionů a dalších 125 milionů na souvislé opravy vozovek.

Kraji patří skoro 4600 kilometrů silnic II. a III. třídy. Letos na nich budou dokončeny tři velké dotované stavby. Cestování ze Světlé nad Sázavou k dálnici D1 bude pohodlnější díky rekonstrukci pěti kilometrů silnice II/347, což bude stát 184 milionů Kč. Na silnici mezi Jihlavou a Pelhřimovem budou provedeny práce za 200 milionů. Oprava silnice z Moravských Budějovic směrem na Znojemsko bude za 144 milionů.