Zahájení výstavby bylo naposledy plánováno na jaro 2010, ale začátek byl odložen na podzim s dokončením v tomtéž roce. „Realizaci následně přibrzdila hospodářská krize a s ní související celková situace panující na trhu. Došlo ke složitému rozhodování, kde jaký investiční záměr uskutečnit," zdůvodnil dosavadní neexistenci slibovaného supermarketu ve Velkém Meziříčí jednatel společnosti FMV Vojtěch Fiala.

Zároveň doplnil, že v současné době pracují na vyřízení stavebního povolení na akci u velkomeziříčského městského úřadu. „Snad se nám podaří souhlas získat do letních prázdnin a v září, popřípadě v říjnu bychom chtěli začít stavět," nastínil další vývoj kolem výstavby Fiala s tím, že dobře probíhají jednání s obchodním řetězcem Lidl.

U širokosortimentní diskontní prodejny počítá investor s parkovištěm pro osobní automobily, které budou sloužit převážně zákazníkům. Původní navrhovaná kapacita odstavné plochy počítala s 62 parkovacími stáními. Podle Fialy došlo k navýšení, nově by před novostavbou mělo zaparkovat kolem stovky vozidel.

Dopravní spojení k nákupnímu objektu má zajistit projektovaný kruhový objezd mezi ulicemi Třebíčská a Komenského. Areál tak bude přístupný z centra města přes řeku Balinku. Napojení pro pěší bylo plánováno pomocí lávky přes zmiňovaný vodní tok směrem k náměstí.