„Zatím jsme vylovili pouze Stříbrný rybník v Polničce a jelikož teď nejsou optimální podmínky, na další dojde zřejmě až v říjnu,“ uvedl Petr Kulhánek, vedoucí úseku rybářství společnosti Kinský Žďár.

Léto bylo podle něj teplejší než obvykle, ryby jsou proto ještě poměrně dost aktivní a zbytečně by se pak na sádkách zraňovaly. Z větších rybníků, které tato společnost na Žďársku obhospodařuje, se letos na podzim bude lovit Velké Dářko, Rendlíček, Sykovec nebo Medlov. „Chováme tam především ryby kaprovité, síhy, na Dářku jsou to pak i nějací dravci,“ popsal Petr Kulhánek.

Pouze Záhumenní rybník u obce Bohdalov na Žďársku vylovili nedávno i zaměstnanci Rybářství Růžička. „Je třeba jej totiž lovit dříve, abychom tam do zimy stihli ještě zadržet dostatečné množství vody,“ vysvětlil ředitel Jiří Růžička. Na další vodní plochy, kde jsou chováni hlavně kapři, síhové, candáti a štiky, dojde zřejmě až během října.

Prozatím pouze násady z menších rybníků lovili také zaměstnanci společnosti Rybářství Velké Meziříčí. „Kromě toho jsme nyní dělali třetí pokusné lovy a podzimní výlovy zatím teprve plánujeme,“ uvedl ředitel rybářství Emanuel Míšek.

V letošním roce by měly podle něj být v regionu loveny například rybníky Velký Navrátil, Nový ořechovský nebo Pikárecký Podvesník. „Letos nás také potrápily červencové povodně, takže teprve až podzimní výlovy ukáží, kolik ryb nám voda nakonec odnesla,“ dodal Emanuel Míšek s tím, že i přesto očekávají rybáři průměrný rok s dostatkem ryb na vánoční trh.