Spousta fanoušků penzionu a řada místních obyvatel hned přiložilo ruku k dílu a dělali všechno proto, aby penzion opět mohl fungovat. „Pomáhali například na místě vyklidit veškeré trosky, zakrýt pozůstatky střechy,“ dodala Königová.

Solidarita lidí manžele Tlustošovy zaskočila. „Každý den nás překvapovala ta obrovská vlna nabídek pomoci. Ať už se jednalo o fyzickou práci při likvidaci, úklidu nebo i nabídky materiálů, kontakty na potřebné firmy, bezplatná nabídka právní pomoci. Nejvíce nás ale překvapily nabídky finanční pomoci. Naši fanoušci si prakticky vynutili založení veřejné sbírky, kam okamžitě začaly naskakovat finanční příspěvky,“ netajila se dojetím Lucie Tlustošová.

Požár Selského dvora v Daňkovicích.
Penzion v Daňkovicích povstal z popela, po požáru otevře. Pomohla sbírka

Ta na osudnou chvíli zavzpomínala a sama nechápe, jak vše zvládla. „Manžela odvezla tehdy záchranka na pozorování. Do poslední chvíle se snažil hasit, nadýchal se kouře a hořící roztavené kousky plastu ho popálily. Takže jsem na místě zůstala sama a přepnula se do nouzového režimu,“ uvědomila si zpětně majitelka penzionu. Uklidňovala hosty, zaměstnance, zachraňovala peníze, doklady a dokumenty ze zasažených prostor, podávala informace hasičům, policii a médiím. „Nechápu, jak jsem to mohla zvládnout,“ zhodnotila Tlustošová.

Oblíbený penzion Selský dvůr zachvátil požár loni v září. Vznikl z dosud nezjištěných příčin. „V kuchyni na mřížce u digestoří se objevil malý plamínek, který se v několika vteřinách změnil v obrovský plamen, který nejdříve zničil celý strop, poté chytla první střecha nad restaurací a apartmány. Oheň déle přeskočil na původní střechu nad hlavní společenskou budovou. Třetina budovy byla kompletně zničena,“ popsala tehdejší situaci Königová.

Patnáct jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů  vyjelo v sobotu do Daňkovic na Žďársku k ohlášenému požáru penzionu.
V Daňkovicích hořel oblíbený penzion. Dva zranění, desítky evakuovaných