Jde o auto, jehož jednašedesátiletý řidič Petr Sedlák narazil na začátku letních prázdnin v obci na Novoměstsku do třech lidí. Jedna žena při nehodě přišla o život. Její syn utrpěl těžké poranění nohy, sedmiletá vnučka naštěstí zraněna nebyla.

U auta podle policistů rozbil neznámý vandal některá skla dveří. „Škoda je vyčíslena na deset tisíc korun,“ informoval mluvčí žďárské policie Václav Kučera.

Podle Jimramovských jde o pomstu. „Lidé tady o tom moc nemluví, ale když už něco řeknou, domnívají se, že se na autě někdo mstí. Možná rodina, která přišla o paní Jílkovou, možná někdo jiný. Každopádně nikomu nejde do hlavy, proč se pan Sedlák toho vozu už dávno nezbavil. To, že ho používá k podnikání, není přece žádný důvod. V kdejakém bazaru ho může prodat a pořídit si jiný,“ myslí si třiačtyřicetiletý muž z Jimramova, který si nepřeje zveřejnit své jméno.

Podle Vlastimila Jílka, manžela mrtvé ženy, rodina v poškození vozu prsty nemá. „My jsme to rozhodně neudělali. Víte, nejsme jediní, komu to auto tady vadí,“ řekl Žďárskému deníku Vlastimil Jílek.

Rodina mrtvé ženy si navíc stěžuje, že vůz, kterým Petr Sedlák srazil tři jejich blízké, stále stává před obchodem muže v centru Jimramova. „Teď tam bylo zase tři dny po sobě. On snad nemá žádné svědomí,“ rozhořčil se Vlastimil Jílek.

Jednašedesátiletý Petr Sedlák se k celé věci odmítl vyjádřit.

---------

Více v sekci Související články