„Máme jen jednu volební místnost, a ta je v Moraveckých Pavlovicích, které jsou od Habří vzdálené osm kilometrů. Kdo chce volit, musí dojet tam,“ potvrdila místostarostka Moraveckých Pavlovic Marie Buchtová.

Ne všichni obyvatelé Habří, kterých je celkem patnáct, se ale musí do osm kilometrů vzdálené obce s volební místností osobně dostavit. „Za těmi, kteří jsou například nemocní a požádají o to, s urnou v sobotu přijedeme,“ vysvětlila Marie Buchtová.

Habří mělo v minulosti svou vlastní volební místnost. Ta se ale přestala používat od chvíle, kdy se osada odpojila od Strážku a přešla pod ochranná křídla Moraveckých Pavlovic. „Když jsme byli pod Strážkem, měli jsme volební okrsek přímo v Habří. A když jsme přešli k Moraveckým Pavlovicím, začali jsme volit tam,“ řekla Marie Buchtová.

Na druhé prezidentské volby se podle slov místostarostky Moraveckých Pavlovic lidé těšili. „O prezidentské volby je velký zájem. Minule jsme měli osmdesátiprocentní účast a předpokládám, že stejně to dopadne i letos,“ poznamenala Marie Buchtová, která má jasného favorita na prezidentskou funkci.

„Budu volit Miloše Zemana. Nejde ani tak o to, že je z Vysočiny, ale hlavně je to politik na vysoké úrovni. Miloš Zeman u nás zvítězil i v minulých volbách, lidé jsou mu nakloněni,“ prozradila Marie Buchtová.