„Senát mě nepřekvapil, s tím jsem víceméně počítal, překvapilo mě ale, že oranžové jsou všechny kraje,“ uvedl Jaromír Brychta.

„Volby se však vyhrávají vždycky z opozice, a když ČSSD slíbí, že odstraní všechny nepopulární, ale nezbytné ekonomické kroky, které ODS udělala, jako jsou třeba poplatky ve zdravotnictví nebo pozdější odchod do důchodu, lidé tomu uvěří. Otázkou však je, kde na pak sociální demokraté vezmou peníz třeba jenom na běžný chod státu,“ dodal žďárský starosta.

Situaci vnímá tak, že s krajskými volbami se „svezly“ i ty senátní. „To nebylo o osobnostech, ale o straně, která něco slibuje. Čtyři roky jsem byl přemlouván, ať jdu do senátních voleb, protože na Žďársku jsem nejznámější obličej ODS, tak jsem nakonec kývnul,“ popsal Brychta.

Do výsledku senátních voleb však podle něj zasáhla také „nepříjemnost“, která setýkala, podle Brychty – údajné, dopravní nehody zaviněné jeho osobou, od které ujel. „Bylo to velké nedorozumění, které jsem však svojí nedůsledností ihned neuvedl na pravou míru. Lidem dlužím omluvu, měl jsem to dát do pořádku hned. Celá záležitost pak přerostla do takových rozměrů, že v posledních hektických dnech před volbami už nebyl prostor věc vysvětlit,“ řekl žďárský starosta.

„V této chvíli mě vůbec nemrzí, že jsem se nestal senátorem, ale to, co si pak o mně lidé na základě toho nedorozumění, které ‚proprala‘ média, mysleli,“ dodal Brychta.

I když se vize senátorského křesla rozplynula, Jaromír Brychta prý nelituje.

A koho bude ve druhém kole senátních voleb na Žďársku volit? Podle svého tvrzení ještě není rozhodnut. „Nemáme žádné centrální doporučení ODS, koho bychom měli volit, je to jen na nás. Ale ještě nevím, koho svým hlasem podpořím,“ prohlásil Jaromír Brychta.