„Vše zůstává při starém a přesně tak, jak jsou návštěvníci zvyklí,“ řekl Jaroslav Mynář, jednatel Technických služeb města Velké Meziříčí.

Tamní venkovní bazén, který je již tři roky po rekonstrukci, plánují otevřít začátkem června. „Především záleží na počasí,“ dodal Mynář.

Brány meziříčského areálu budou pravidelně otevřeny od 10 do 17 hodin. V případě pěkného počasí a zájmu se návštěvníci mohou zdržet až do 20 hodin.
Noční teploty

Na rozdíl od Meziříčí koupaliště v Bystřici nad Pernštejnem plánuje otevřít až někdy v polovině června. Ani tam zatím nemají přichystanou pro letošekžádnou novinku.

Otevírací doba je mezi 10. a 19. hodinou pro veřejné plavání. V areálu jsou tři vyhřívané bazény, jeden z nich se slanou vodou. Součástí je také bufet, beach-volejbalový kurt a víceúčelové hřiště s umělou trávou a osvětlením.

Brouzdaliště ve Žďáře nad Sázavou by se mělo návštěvníkům otevřít kolem 10. června. Vše záleží především na nočních teplotách, které by se měly v ideálním případě pohybovat okolo 19 stupňů Celsia. „Jde o to, že my bazének vyhřejeme na 27 stupňů a za stávajících nočních teplot nám přes noc vychladne. V tuto chvíli probíhá jeho čištění a odebírání vzorků, což je procedura přibližně na čtrnáct dní,“ sdělil Lubor Černý, vedoucí bazénu.

Otvírací doba se nijak nemění, tedy v době letních prázdnin se návštěvníci mohou smočit každý den od 13 do 18.30 hodin. Podle zájmu a počasí to však může být i déle.

------------

Kdy budou otevřena koupaliště?

Velké Meziříčí
Otevírací doba: Po - Ne 10 - 19
Poznámka: Při velké návštěvnosti otevřeno až do 20 hodin. Tato informace bude zveřejněna u vstupu do areálu.
Vstupné: dospělí 50 Kč, děti do 15 let 30 Kč, důchodci 20 Kč, ZTP dospělí 20 Kč, ZTP děti 10 Kč, děti do 2 let zdarma, po 16. hodině vstupné poloviční

Bystřice nad Pernštejnem
Otevírací doba: veřejné plavání 10 - 19, kondiční plavání ranní 8 - 10, kondiční plavání večerní 19 - 20, sobotní večerní (dle počasí) 20 – 23.
Vstupné: dospělí do 2 hodin 30 Kč, 2 - 5 hodin 50 kč, nad 5 hodin 60 kč, děti do 2 hodin 15 Kč, 2 - 5 hodin 25 kč, nad 5 hodin 30 Kč

Žďár nad Sázavou
Otevírací doba o letních prázdninách: Po - Ne 13 – 18:30
Vstupné: dospělí 30 Kč za první hodinu, děti 20 Kč za první hodinu

Jiří Kocman