„Na letošní rok má Kraj Vysočina v rozpočtu peníze na projekt a začátek realizace, která by měla probíhat hlavně v příštím roce. Kraj za nový objekt zaplatí 75 milionů korun, třetinou nákladů se podle domluvy bude podílet Žďár nad Sázavou,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

Žďárští do tělocvičny vloží nejvíce třiadvacet milionů korun. „Město poskytne na výstavbu jednorázovou účelovou dotaci ve výši 33 procent z celkových nákladů, nejvýše však 23 milionů korun,“ potvrdil místostarosta Žďáru nad Sázavou Josef Klement. Doplnil, že poskytnutí dotace doloží smlouva, která bude uzavřena nejpozději do 90 dnů od doručení stavební dokumentace a stavebního povolení městu.

Ilustrační foto
Žďár vyhlásil nulovou toleranci nejen sexuálním predátorům na síti

Tělocvična vznikne na pozemcích v areálu průmyslové školy, jejímž zřizovatelem je kraj, a mimo přibližně třinácti stovek studentů průmyslovky a vedlejšího gymnázia budou moci multifunkční kryté sportoviště o rozměrech 44 x 25 metrů mimo vyučování využívat i žďárské sportovní oddíly nebo veřejnost. Budou se tam dát provozovat téměř všechny běžné kolektivní sporty, tedy kupříkladu basketbal, házená, florbal, futsal či volejbal. Zařízení doplní stoly pro stolní tenis, atletické překážky i horolezecká stěna. Dispozice a rozměry tělocvičny, která v případě potřeby může být rozdělena na dvě tréninkové plochy, mají postačovat pro pořádání národních ligových soutěží.

Unikátní solitér, rostoucí na skalnatém výběžku u Vírské přehrady, je pro svůj netipický vzhled často nazýván chudobínskou bonsají.
Za každý hlas pro Chudobínskou borovici zasadí dobrovolníci jeden strom