Časopis Time nazývá dolnomoravský most Sky Bridge 721 architektonickým skvostem. Reportér magazínu vyrazil na místo osobně.

Celý článek časopisu Time o 50 letošních nejlepších destinacích světa si můžete přečíst ZDE. Přímo visutému mostu se pak Time věnuje ZDE

„S reportérem Time jsem u nás strávil víkend a bylo to velmi příjemné a přirozené setkání. Zažil tady krásné počasí i bouřku, kdy jsme most museli uzavřít. Proto si pobyt musel o den prodloužit a vyčkat na jasnější oblohu. Bylo to tedy velmi reálné,“ popsal marketingový ředitel resortu Dolní Morava Tomáš Drápal.

Technické informace

· délka mostu: 721 metrů
· výška od země: 95 metrů
· výška pylonů: 11,4 metru
· množství betonu: 1 030 m3
· průměr hlavního lana: 76 mm
· vlastní hmotnost mostu: 405 tun
· celková váha lan: 158 tun
· váha pomocných konstrukcí: 20 tun

Visutý most se turistům otevřel před dvěma měsíci. Během prvního měsíce jej prošlo asi 45 tisíc návštěvníků. Kromě češtiny a polštiny jsou zde slyšet také další evropské jazyky.

„Přidala se holandština, němčina i angličtina. Jsou tu ale také auta z Nizozemska, Belgie, Francie i Velké Británie. Přijíždí dokonce hodně Japonců,“ přiblížil Drápal.

Resort Dolní Morava podle něj zvládá organizaci a díky on-line systému se v místě netvoří fronty.

Unikátní, téměř 730 metrů dlouhý a 95 metrů vysoký most vede od chaty Slaměnka nedaleko Stezky v oblacích přes údolí až k úbočí jesenického kopce Chlum.

V nejnižší možné kategorii zaplatí zájemci za vstup na lávku 350 korun, podmínkou je předchozí registrace a nákup na e-shopu resortu. Lidé, kteří si registraci nepořídí, zaplatí o 40 korun navíc. Dětské vstupné je pak zhruba o sto korun nižší.