Deník od důvěryhodného zdroje, který je spjatý s vyšetřováním, a tudíž nechce být jmenován, zjistil, že za záměnou novorozenců stojí řadová sestra, která měla v den porodu službu. „Všechno směřuje na ni. Konkrétní důvody neuvedu, ale je podezřelá z toho, že neudělala, to co měla,“ řekl Deníku zdroj. Podle informací zdroje jde o sestru, kterou ředitel nemocnice postavil mimo službu.

Deník se včera pokusil osobně kontaktovat ředitele Petra Mayera a získat podrobnější zprávy. „No to dnes vůbec nepřipadá v úvahu! Pan ředitel právě skončil jednání a připravuje se na další. Veškeré informace sdělí na páteční tiskové konferenci,“ sdělila sekretářka Iva Šellová, zatímco se její šéf uvnitř kanceláře zavřel.

V médiích prozatím Mayer zveřejnil fakt, že kontrola uvnitř nemocnice opravdu odhalila osobu zodpovědnou za pochybení.

Nepotvrdil ovšem, zda to je zdravotní sestra postavená mimo službu.

„Na této sestře se projevil velice špatný psychický stav a nám se jevilo jako velmi nebezpečné, aby dále sloužila na takovém exponovaném oddělení,“ uvedl důvod k tomuto kroku. Podle informací Deníku je na ni vyvíjen psychický nátlak i ze strany kolegů.

K širšímu vyjádření se neodhodlal ani krajský náměstek pro zdravotnictví Pavel Hájek. „Ve středu do jedenácté hodiny večerní jsme seděli s ředitelem Mayerem a jednali. Oficiální závěr nemocnice dostaneme až dnes. Přijďte na tiskovku,“ vyhnul se včera bližšímu komentáři.

Podle slov ředitele Petra Mayera i náměstka Pavla Hájka jsou nemocnice a kraj připraveny jednat s rodinami dětí o odškodném.

A v jaké výši? „Nemám představu, to je záležitost právníků,“ řekl Hájek. Jasné stanovisko zatím nezaujal ani k případnému odvolání ředitele nemocnice.