„Chodím na věž každý rok, ale tentokrát jsem vynechal, nevyšlo mi to. Moc mi to ale nevadí, protože, pokud vím, věž bude otevřena ještě třikrát. Tak snad jeden z termínů stihnu,“ řekl Pavel Růžička ze Žďáru nad Sázavou.

Druhá možnost, jak se podívat na město z výšky, se naskytla všem, kdo využili nabídky tradiční Svatojánské pouti. Tam se poprvé představilo i obří ruské kolo, vysoké pětatřicet metrů.

„Pro mě to byla úžasná příležitost. Je mi přes sedmdesát a nohy mi už neslouží tak, jako dříve. Proto bych na věž po schodech vůbec nevystoupal. Vždycky jsem se chtěl podívat na město ze shora. Hlavně na Zelenou horu. Musím říct, že to bylo nádherné. Jsem strašně šťastný, že jsem na ruské kolo šel,“ přiznal Karel Musil ze Žďáru nad Sázavou.

Za svůj výjimečný zážitek musel zaplatit osmdesát korun, peněz ale rozhodně nelituje. „Někdo se tam rozčiloval, že se kolo třikrát otočilo a už musel dolů. Mně to ale úplně stačilo. Jsem opravdu nadšený. Udělal jsem si taky pár snímků, takže budu mít krásnou vzpomínku,“ prohlásil Karel Musil.