Tradice zdobením stromu před obecním úřadem se datuje od roku 2009. „Několik let jsem žila v Německu, kde je časté, že lidé o Velikonocích zdobí malé stromky před svými domy. Líbilo se mi to, a když jsme pak s dalšími ženami v Radostíně založily spolek Babinec, zkusily jsme založit i novou tradici,“ popsala Jana Fomenková. „Nejdříve lidé moc nevěřili, že se to tady chytne, ale nakonec se to podařilo, a dnes už se tento zvyk bere jako samozřejmost. Každý přinese nějaké kraslice, a protože další máme z minulých let, každým rokem jich na stromě přibývá,“ doplnila Jana Fomenková.

Když je radostínský „skořápník“ ozdoben, lidé uklidí žebříky, košíky, krabice a plata a po společné fotce se s řehtačkami v průvodu vydají do hospody, kde zábava pokračuje. „Tam se každý zapíše a také napíše svůj tip, kolik si myslí, že je letos na „skořápníku“ vajec. Kdo se trefí nejblíže, vyhraje bonboniéru nebo jinou maličkost. Je to docela legrace, protože se to už těžko tipuje,“ poznamenala Jana Fomenková s tím, že například loni na „skořápníku“ viselo na 530 kraslic.

Ptačí budkou na bydlení nepohrdne ani sýc rousný.
Ochranáři nachystali bydlení pro ptáky i pro plchy

Podstatně starší tradice než „skořápník“ je v Radostíně nedělní velikonoční koleda dívek a žen. „Vyrážíme v sedm hodin ráno o Velikonoční neděli, od malých holčiček až po důchodkyně, nabereme si vodu a postupně obcházíme domy a poléváme tamní muže. A když dojde voda, nabereme si ji v rybníku,“ upřesnila s úsměvem členka SDH Radostín a místní chalupářka z Prahy, která tráví každou volnou chvíli v Radostíně, Jana Habelová. „Kluci už jsou připravení, někdy třeba jdou před dům v dámském oblečení, což je legrace, anebo minule proti nám rovnou vyšel jeden v ploutvích a se šnorchlem. Oni nám to pak ale v pondělí vrátí,“ prohlásila žena. Zvyk polévání mužů o Velikonoční neděli se v Radostíně drží už dlouhou řádku let. „Když jsem byla malá, vyrážely jsme už v pět ráno a maminy nám nechávaly otevřené domy. To ale byla trochu jiná doba, takže dnes jsme domluvení a chodíme až od sedmi,“ dodala Jana Habelová.

Odevzdané vzorky už ohodnotila odborná komise, 7. dubna chystají košt pro veřejnost.
Na meziříčském koštu můžete ochutnat pálenky z řepy, jahod i mrkve
Zdroj: Deník/ Lenka Mašová