„Já jsem nadšený z toho, kolik lidí se tu sešlo, přestože masek je málo. Je to ale první ročník, takže to snad bude znamenat návrat k tradici. Ještě bych navrhoval, aby se to konalo namísto prvního máje, to by byla dobrá náhrada,“ usmíval se Robert Trčka z Borovnice.

Poněkud skeptičtěji se na průvod maškar dívali jiní přítomní. „Přišla jsem ze zvědavosti a musím říct, že jsem zklamaná. Maškary by se daly spočítat na prstech obou rukou, víc než deset jich určitě není. A taky ta pravá masopustní tradice chybí. Pamatuji se, že se chodívalo od domu k domu a zvalo se na masopustní merendu. Maškar bývalo několik desítek. V každém domácnosti je uvítali, pohostili masopustními koblihy a nějakou tou štamprličkou. Tak to chodí dodnes i na mnohých dědinách. Tohle je spíš parodie na masopust,“ neodpustila si kritickou poznámku na adresu žďárského masopustního průvodu Marie Koutná ze Žďáru nad Sázavou.

Většina přítomných ale netradiční zpestření sobotního dne vítala. Sváteční náladu dodávala kapela hudebníků, která hrála nejen k poslechu, ale i k tanci, k němuž vyzývaly masky i některé diváky.

Průvod prošel Nádražní ulicí a zamířil k náměstí, kde už na něj čekalo další obecenstvo. „My jsme se tu zastavili vlastně spíš náhodou, šli jsme na sobotní procházku a slyšeli jsme hudbu. Děti to baví, říkaly, že je to jak na karnevalu, ten znají ze školky. A my máme procházku příjemně zpestřenou,“ podotkla se další žďárská obyvatelka Jana Skoumalová.