Z důvodu oblevy v tomto týdnu i v největších ski centrech v okrese přerušili provoz s úmyslem vleky naposledy spustit tuto sobotu a neděli. Ovšem i nad víkendovou lyžovačkou mnohde visí otazník.

„Dnes je sjezdovka mimo provoz, a co bude zítra, to nejsem v tento okamžik vůbec schopen říci. Za ty dva dny napadlo takové množství vody, že je v ohrožení i tradiční ukončení sezony v podobě reje masek,“ nechal se slyšet Karel Klapač, správce Ski Snowparku na Harusově kopci u Nového Města na Moravě. „Ať už se tato na sobotu plánovaná akce uskuteční, nebo ne, je to pro nás definitivní konec sezony. Lanovka už se v příštím týdnu nerozjede,“ dodal Klapač.

Jen ve Ski centru v Jimramově

Optimisticky do dnů následujících, tedy co se týká provozu vleků na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí, nenahlíží ani tamní správce centra Jiří Pálka. Stejně jako v Novém Městě na Moravě i tam si dnes zájemci určitě nezalyžují. Je zavřeno.

„Provoz bychom chtěli obnovit v sobotu. Zda to vyjde, je otázka. Veškeré aktuální informace, i ohledně chystaných aktivit na příští víkend, zveřejníme včas na internetových stránkách Ski clubu Velké Meziříčí,“ vyjádřil se včera pro Žďárský deník Jiří Pálka.

O víkendovém spuštění vleků uvažují také ve Ski areálu Dalečín.

Naopak nepřetržitý provoz vleků hlásí stále ze Ski areálu Jimramov na Novoměstsku, kde mohou lyžařům nabídnout podle slov tamního provozovatele Petra Chlubny stále zhruba padesát centimetrů technického sněhu.„Samozřejmě jeho kvalita není dobrá, je kašovitý, ale stále jezdíme. A to až do konce tohoto týdne. V neděli 20. března se rozloučíme s letošní zimní sezonou,“ upozornil na poslední možnost, kdy bude lyžařům sjezdovka ve Ski areálu Jimramov k dispozici, Petr Chlubna a dodal, že příchozí si budou moci v tento den od 8 do 14 hodin zalyžovat zadarmo.

Co se týká dalších lyžařských areálů na Žďársku, oficiálně ukončili sezonu provozovatelé sjezdovek ve Svratce a také na Karasíně nedaleko Bystřice nad Pernštejnem. A nelyžuje se už ani na Havlíčkobrodsku, mimo provoz je například rovněž Ski areál Čeřínek u Jihlavy nebo centrum v Lukách nad Jihlavou, kde však o obnovení provozu ještě uvažují.

Zájemce naopak lákají Ski areál Šacberk u Jihlavy či Křemešník na Pelhřimovsku.