Organizátoři výstavy však veřejnost nelákají jen na staré tatrovky. „K vidění budou rovněž automobily Veřejné bezpečnosti, záchranářská vozidla nebo samostatná expozice vojenské techniky, včetně aut nákladních. Chybět samozřejmě nemohou ani historické motocykly," informoval František Prosecký z Veterán Tatra klubu.

Už ve čtvrtek

Pro děti, a nejen pro ně, je pak připravena expozice dvaceti kusů dobových šlapacích autíček a tříkolek. Celá sbírka bude doplněna kolekcí starých hraček, jak jinak než s motoristickou tematikou.

Depozit Muzea veteránů a dobových doplňků se nachází v budově bývalého bystřického lihovaru stojícího v blízkosti náměstí. Na jeho úpravy přispěla klubu dvěma sty tisíci korun městská radnice, podobnou částku pak přidal i Kraj Vysočina.

Výstavní sál bude pro návštěvníky letos poprvé přístupný již ve čtvrtek 1. května od 10 hodin. Dále pak bude otevřeno o víkendech a to vždy do 17. hodiny. „Každodenní provoz bude po celé prázdniny, od července do srpna. V září potom opět jenom o víkendech. Po telefonické domluvě je možné zajistit prohlídku kdykoliv," upozornil Prosecký.