Uskupení Pro Třebíč má ke STAN velmi blízko, což je také jeden z důvodů, proč by Joura mohl být budoucím vysočinským hejtmanem. „Do krajského sněmu STAN ale ještě není nic potvrzeno. Nominaci však mám a velmi si toho vážím,“ uvedl Adam Joura.

První místopředseda STAN Lukáš Vlček, který je zároveň místostarostou Pacova na Pelhřimovsku a poslancem za tento kraj, zatím nechtěl Jourovu nominaci příliš komentovat. „Čekáme na krajský sněm, nicméně mohu potvrdit ambici Adama Joury na hejtmana. Vše se ale rozhodne právě na sněmu, kde kromě lídra na hejtmana musíme projednat i další posty,“ vysvětlil Vlček.

Silnice u Červeného mlýna mezi Petrovicemi a třebíčským Sokolím
Velká voda na Třebíčsku zaplavila silnice, nyní míří na Třebíč. Podívejte se

Adam Joura pracuje jako jednatel v třebíčské firmě Archeon Group, která se zaměřuje na renovaci historických památek. Narodil se v Třebíči před osmatřiceti lety. Jeho matka Věra Jourová nyní působí jako místopředsedkyně Evropské komise v Bruselu a patří mezi nejvlivnější Češky vůbec. Do Bruselu ji poslalo hnutí ANO. Pro několik médií se však v nedávné době vyjádřila, že se s tímto hnutím názorově rozchází. O další mandát v evropské exekutivě se podle serveru Politico ucházet nechce.