Ovšem jen pokud to dovolí vládní opatření a situace okolo koronavirové infekce. „Mně by se to strašně líbilo. já sama nebruslím, ale děti to mají rády. Byli jsme vloni v Jihlavě, tam si vánoční bruslení užívaly. Bylo to prima,“ pochválila nápad Jitka Králová z Velkého Meziříčí.

Nákup umělého kluziště podpořila na svém zasedání těsná většina zastupitelů. Více než milionová investice byla nakonec schválena.

„Přestože je využití umělého kluziště v rámci adventních trhů před Vánocemi nejisté, lze ho používat kdykoli jindy. Kluziště by mělo lidem dopřát možnost vyzkoušet na velkomeziříčském náměstí něco nového a zároveň oživit zimní atmosféru. Také by mělo podpořit pořádání trhů ve středu města, které chce v případě příznivé epidemiologické situace radnice zorganizovat,“ vysvětlila mluvčí velkomeziříčské radnice Michaela Hudková.

V pondělí zastavila hlídka cizinecké policie v časných ranních hodinách na 111. kilometru dálnice D1 k autobus s rakouskou poznávací značkou.
Policisté zadrželi na Vysočině 24 migrantů. Tři se procházeli v noci Měřínem

Ve Velkém Meziříčí počítají i s variantou, že kluziště ani stánky se letos ke slovu nedostanou. „Není důvod, proč by trhy zpestřené kluzištěm nemohly proběhnout například v lednu nebo únoru. Každopádně v souladu s aktuálními vládními nařízeními,“ poznamenal velkomeziříčský starosta Alexandros Kaminaras.

Ne všichni ovšem s takto velkou investicí souhlasí. „Neříkám, že jde o zcela špatnou věc, ale je načasována na špatnou dobu,“ vyjádřil svůj názor opoziční zastupitel Pavel Blažek.

Nakupování při koronavirové pandemii, ilustrační foto.
Nákupní kuriozity na Vysočině: metry u piva i očíslované vozíky jako závodničky

V nedaleké Třebíči mají také jasno. Umělé kluziště už ne. „S tím nepočítáme. Před pár lety jsme měli umělé kluziště pronajaté. Lidé tam chodili, ale nebylo nijak zvlášť využívané. Proto jsme se rozhodli, že do toho už nejdeme,“ vysvětlila důvod, proč Třebíč nepůjde ve stopách Velkého Meziříčí, mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Lidé si ale i tam mohou přijít před Vánoci, pokud to situace dovolí, zabruslit. „Bruslení pro veřejnost umožňuje zimní stadion. Jsou tam hodiny zvlášť pro veřejnost a zvlášť pro rodiny s dětmi. A ledová dráha bývá také v areálu Na Hvězdě. Lidé budou mít kam chodit bruslit. Ovšem nevíme, jak rozhodne vláda,“ řekla mluvčí třebíčské radnice.