Vzrostlé smrky v této lokalitě v současné době prostranství znepřehledňují a zakrývají dominantu hradeb. Kvůli husté vegetaci tam také vznikají nebezpečná zákoutí. V budoucnu by však měl být prostor využívaný hlavně jako odpočinkový.

„Chceme, aby lépe vynikly hradby a vznikla tak důstojná dominanta města,“ nechal se slyšet velkomeziříčský místostarosta Josef Komínek. Přebudování prostranství je ale závislé na stavbě v místě bývalé koželužny Svit, kde má vyrůst market Lidl a menší obchodní dům. A právě firma, jež má tyto objekty v areálu budovat, bude stavět i přemostění přes Balinku. Přes tento most by se pak lidé dostali k prostoru u hradeb.

„Ve chvíli, kdy se tam začne pracovat, mohli bychom se do práce pustit i my. Oba areály – odpočinkový i obchodní, by se tak v budoucnu propojily,“ dodal Komínek.

Zároveň ale upozornil, že studie nemusí být definitivní a může se klidně změnit. Ještě před zahájením bude také určitě představena veřejnosti a budou se jí zabývat noví městští radní i zastupitelé.