Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velkomeziříčští chtějí svá údolí více otevřít veřejnosti

Velké Meziříčí – Další turistiky atraktivní místa nejenom pro návštěvníky druhého největšího sídla žďárského okresu, ale rovněž pro samotné obyvatele Velkého Meziříčí chce vytvořit místní radnice.

11.9.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archív

Nabídku „kam jít" uvažuje rozšířit o kapličku svaté Anny se studánkou se zázračnou vodou, takzvané Království mezi řekami v údolích Oslavy a Balinky a o vyhlídku na město. Nejjednodušší se jeví podle vyjádření starosty Radovana Necida aktivita spojená s úpravou okolí kapličky poblíž místa zvaného Tři kříže. „Jedná se o malou sakrální stavbu, k níž se váže kouzelný příběh," podotkl Necid.

Voda z nedaleké studánky podle legendy pomáhala lidem proti očním potížím a císaři Josefu II. při jeho návštěvě Meziříčí od bolestí břicha. Nesměřské a Balinské údolí, jimiž vedou naučné stezky, se mají zase do budoucna více otevřít příchozím. Dojde mimo jiné na úpravy povrchu cest a ke vzniku několika zastavení s většími plastikami, vztahujícími se k pověstem a minulosti města. „Pracovníci muzea dnes už pracují na koncepci celého záměru," prozradil velkomeziříčský starosta. Na vhodných místech pak zamýšlí šéf radnice ve spolupráci s Povodím Moravy otevřít průhledy na řeku Balinku.

„Velké Meziříčí chce kolem Balinky udělat jakousi naučnou stezku a požádalo Povodí Moravy, zda by s tímto projektem pomohlo. My v tom nevidíme problém a rádi pomůžeme, ale v této fázi je na Agentuře ochrany krajiny a přírody ČR, jaké kroky schválí. Jedná se o území, které je, tuším, přírodní rezervací. Jakmile to ochranáři schválí, my se budeme řídit tím, co navrhnou, a rádi k tomuto projektu přispějeme," upřesnila mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Třetím plánovaným záměrem je vyhlídka na město z odpočívadla na dálnici D1. Ta by si vyžádala jen upravení povrchu a instalaci malého zábradlí. Jak dále Necid připustil, v tomto případě narazili na nepříliš vstřícný postoj ze strany Ředitelství silnic a dálnic České republiky, kterému plocha patří. Chystá však další jednání.

Autor: Redakce

11.9.2012
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Pustil do domu cizí ženu, přišel o 63 tisíc korun

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

OBRAZEM: Děti z Vysočánku si pohladily krajtu

Žďár nad Sázavou – Netradiční zážitek za sebou mají děti ze žďárské Mateřské školy Vysočánek. Ve středu dopoledne je navštívilo duo Eden s ukázkou představení s opičkami, pudlíky a hady – krajtou albínskou a hroznýšem královským.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Žďárští hledají stromy svobody

Žďár nad Sázavou – Stromy svobody sázené v přelomových letech 1918-19, 1946-7, 1968 a 1989 chce najít a ošetřit občanská iniciativa Žijeme Žďárem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení