Každý rok jsou odměňováni Hrdinové handicapu, Pečující handicapu, Projekty handicapu a Emisaři handicapu. Letos byl oceněn také velkomeziříčský denní stacionář Nesa, jenž je službou Oblastní charity Žďár nad Sázavou pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením z Velkého Meziříčí a okolí.

Tuto službu do kategorie Projekty handicapu letos navrhly dvě maminky, jejichž synové s těžkým kombinovaným postižením stacionář navštěvují. Nesa byla ve své kategorii oceněna společně s národním parahokejovým týmem a duchovním Josefem Suchárem, který společně s mnoha desítkami lidí s postižením navrátil život do poutního místa Neratov v Orlických horách.

„V Nese se nám dostalo laskavého přijetí, vlídného zacházení, prostředí plné dobré energie. Sledovali jsme v úžasu, jak se našim nestandardním synům dostává nadstandardní péče. Pracovníci se nejen snaží naše kluky naučit různým dovednostem, ale pohlížejí na ně při tom všem s tou bonusovou mateřskou okouzleností a pochopením pro jejich výjimečnost. Navíc nabízí přidanou hodnotu. Lidé, kteří v Nese pracují, dávají nám rodičům pocit, že naše děti jsou báječné lidské bytosti, které si zaslouží být milovány i mimo okruh své rodiny,“ uvedly rodiny uživatelů do nominační zprávy.

Zaměstnance Nesy veřejné ocenění jejich práce potěšilo. „Velmi si tohoto takzvaného rekordu vážíme. Pro nás asi nemůže být vyšší ocenění než přímo od těch, pro které tu jsme. Pro celý tým je toto ocenění i velkým povzbuzením do další práce,“ uvedla vedoucí denního stacionáře Nesa Alena Poulová. „Také účast na vyhlášení byla i pro nás velmi obohacující a inspirativní. Měli jsme příležitost slyšet až neuvěřitelné příběhy lidí a rodin, pro které se postižení stalo životní výzvou,“ doplnila vedoucí.