Jedenáctka trenéra Josefa Záboje je ovšem značně odlišná od té, co na trávníky vybíhala na jaře. „Byly to vynucené změny. Na poslední chvíli nepřišel na zápas Láďa Blažek a my museli experimentovat,“ vysvětluje Záboj.

Absence obránce Blažka značně přeskupila zadní řady. Na místo pravého beka se přesunul jinak stoper Jan Pohl. Post středního obránce pak zaujal překvapivě Aleš Burian. Zkušený útočník přišel do Velké Bíteše z Křižanova střílet góly, premiéru v nejvyšší krajské soutěži si ovšem odbyl úplně jinde.

„V přípravě hrál na postu stopera dvakrát a vedl si velmi dobře. Máme nedostatek obránců a on potvrdil svoje kvality i v zápase s Jaroměřicemi,“ chválí univerzálnost kanonýra kouč Záboj.

Překvapivý tah byl i s Ondřejem Loupem. Levonohý štírek, který se vrátil z hostování ve Velkém Meziříčí se představil na netradiční pravé straně zálohy. Do jejího středu se pak vrátil z Hartvíkovic dispečer Tomáš Dvořák.

Vůbec nejokatější změnou byl post gólmana. Velezkušeného Vlastimila Šulu nahradil talentovaný Michal Pelán. A nezklamal. Ve Velké Bíteši tak skončila éra neochvějné jedničky.

„Máme dva nesmírně vyrovnané gólmany. Oba potřebují chytat, oba mají své přednosti. Vlasta Šula je vynikající na čáře. Míša Pelán zase kvalitně ovládá pokutové území. Jaroměřice jsou tým, který hraje stylem nákopů, proto jsem se rozhodl pro Pelána. Jinak chci brankáře pravidelně střídat a nasazovat je také podle ofenzivního stylu soupeře,“ vysvětlil Záboj.

Úvodní remíza s Jaroměřicemi je pro něj ztrátou. „Měli jsme více šancí než soupeř. Navíc jsme hráli doma. Bod je pro nás málo, protože soupeř nás ničím nezaskočil,“ uzavřel trenér Josef Záboj.