Připojení na sociální síť se však neobešlo bez komplikací. Adresa www.facebook.com/Velke.Mezirici byla totiž již obsazená. Meziříčští se proto obrátili na internetovou agenturu specializující se na reklamu na Facebooku.

„Agentura podala oficiální námitku Facebooku o neoprávněném využívání jména Velkého Meziříčí. Na základě jednání pak Facebook uvolnil tuto adresu pro město Velké Meziříčí,“ vysvětlila Poulová.

Obsazeno

„Pokud již máte svůj profil na Facebooku, budeme rádi, když se ke skupině připojíte. Naleznete tam tiskové zprávy, které můžete komentovat i vyjadřovat se v diskuzích,“ oslovil nejen obyvatele Meziříčí místostarosta Josef Komínek.

A jak využívají jednu z nejrozšířenějších sociálních sítí ostatní města Žďárska? Podle novoměstského správce informačního systému Zbyňka Grepla vychází město vstříc mladým uživatelům Facebooku a stará se o to, aby byly oficiální informace města přístupné i skrze tuto sociální síť.

I všechna ostatní města v okrese mají na Facebooku založenou nějakou fanouškovskou skupinu. Jejich obsahy si však utvářejí sami uživatelé Facebooku – dělí se skrze ně o různé zajímavosti či kulturní pozvánky.

„Z naší strany město na Facebooku není. Pokud ho tam někdo dal, tak to nebyla naše iniciativa. Zatím jsme nic takového neprojednávali,“ uvedl starosta Svratky Boris Jakubík.

Představitelé Žďáru se připojením k sociální síti také zatím nezabývají a podle místostarostky Dagmar Zvěřinové před volbami už ani nebudou. Jiné priority mají podle vyjádření starosty Miroslava Báni ve Velké Bíteši. Ani v Bystřici nad Pernštejnem se nad podobnou alternativou nezamýšlejí.

Eva Křivánková