Na nové prodejny je zvědavý Jaroslav Cendelín. „Supermarket mi ušetřil čas. Dříve jsem musel jezdit do Náměště nebo Velkého Meziříčí. Teď si v klidu nakoupím tady. Podobně by to mohlo být i s nákupním centrem, až tady bude konečně stát. Nabídka zase bude širší. I když do dalších měst budu stejně muset jezdit kvůli doktorům,“ řekl obyvatel Velké Bíteše. Deníku se podařilo zjistit, které obchody v centur ke konci roku otevřou.

Ve Velké Bíteši otevřeli první supermarket.
VIDEO: Ve Velké Bíteši otevřeli první supermarket. Je větší než v Jihlavě

Drogerie, řeznictví, lékárna, tabák, chovatelské potřeby nebo prodejny s módou. Na takové obchody se mohou těšit zákaznici budovaného obchodního centra. Deníku to potvrdil stavbyvedoucí Václav Papírník. „Spolu s prodejnami postavíme i nové parkoviště. Bude mít sedmapadesát míst. Z toho tři budou pro invalidy a jedno přímo pro rodiny s dětmi,“ vyjmenoval. Největší plochu z nového obchodního centra zabere prodejna s módou a oblečením Sinsay.

Prodejny v obchodním centru: Sinsay, KIK, Drogerie Teta, Super zoo, Lékárna Dr. Max, Řeznictví Makovec, Tabák Valmont.

Papírník dodal, že stavba jde zatím podle plánů. „Není to však jednoduché. Uvidíme, co s tím ještě udělá počasí. Čas může ovlivnit i koordinace s prodejci. Je jich totiž hodně a všechno s nimi musíme stihnout do Vánoc. Prvního prosince má dojít k oficiálnímu otevření. A to bychom měli stihnout,“ předeslal. Nabídku zboží ve Velké Bíteši rozšíří také prodejna KIK s oblečením a doplňky, drogerie Teta, lékárna Dr. Max, řeznictví Makovec, tabák Valmont a Super Zoo.

Podle stavbyvedoucího přitom do budoucna mohou přibýt další prodejny. „Budova, kterou stavíme, zůstane tak, jak je. Další obchody by vznikly ve směru blíže k supermarketu. Zatím není nic jistého, natož schváleného. Každopádně možnost dalšího rozšíření jsme zvažovali. Ukáže až čas,“ prozradil Deníku Papírník.

První supermarket ve městě otevřeli koncem ledna ve Vlkovské ulici. Možná přibyde další.
Nový supermarket v Bíteši bude mít konkurenci. Přihlásil se další zájemce

Přestože preferuje spíše menší firmy s osobním přístupem, tak nové obchody využije také Josef Hedbávný. „Nakupujeme už v supermarketu, když přes Bíteš jedeme. Je výhoda, když je všechno pohromadě. Šetří to čas. Můj šálek kávy to přesto úplně není. Podle mě si kvalitu pohlídají spíš menší firmy než řetězce. V prosinci zjistíme, jak to bude tady,“ popsal Hedbávný, který bydlí ve Sklené nad Oslavou.