Spojený byl pochopitelně s velikonočními svátky. Lidé si mohli prohlédnout nejrůznější kraslice, dřevěné a dašlí výrobky, med a různé drobnosti spojené s největšími křesťanskými svátky.

Jedním z těch, kteří v Horáckém muzeu předváděli své řemeslo, byl i František Sádovský ze Svratouchu, výrobce a prodejce dřevěných hraček a drobných předmětů. „Z velikonoční výzdoby jsme ukazovali vajíčka, která se dají zavěsit třeba na větvičku, dále pak hrkačky a klapáče. Hlavně ale předvádíme vyřezávané hračky, které se dají rozložit a zase složit. Menší kusy jsou samozřejmě slepené, aby je děti nespolkly," říkal František Sádovský.

Ve stínu svého stánku pracoval u soustruhu. „Právě soustružím zvonečky, ty jsou sice vánoční, ale zároveň ještě nedokončené. Jinak na výstavě soustružím například káče pro děti," dodal.

Na jarmarku ještě nabízel dřevěné potřeby hospodyňkám. „Jsou to třeba misky a vařečky, ale na to už je potřeba větší soustruh, který mám doma," dodal výrobce

Do Nového Města jezdí Sádovský se svým sortimentem tradičně vždy před Vánoci a právě na Velký pátek. Řemeslu se začal věnovat od poloviny sedmdesátých let. „Švagr Bukáček z Krouny dělal dřevěné hračky a já jsem se v tom zhlédl, sám jsem se to naučil a začal je vyrábět. Dnes se živnosti věnuji společně s manželkou," říká Sádovský. Sám ale přiznává, že dřív byl o originální české dřevěné hračky větší zájem. „Teď musíme čelit tvrdé konkurenci z Číny či Polska. Ta nás ničí," říká doslova.