Stejně jako on již svůj post v TJ Žďár nad Sázavou nebude na vlastní přání vykonávat Jiří Klusáček, dosavadní místopředseda. Ačkoliv se spekulovalo o tom, že rezignovala také Libuše Mrázová, tajemnice sportovců, ta to včera důrazně popřela.„Pouze odcházím do důchodu a na moji funkci nastoupí ten, kdo vyhraje výběrové řízení,“ upřesnila Libuše Mrázová s tím, že se dál k celé věci nechce vyjadřovat.

V okresním městě pokračují problémy okolo Tělovýchovné jednoty (TJ) Žďár nad Sázavou a její finanční nouze. Stále platí, že sportovní hala na Bouchalkách bude až do konce srpna uzavřena.

Situací v TJ se začalo zabývat i vedení města. „My problém budeme samozřejmě řešit a chceme po TJ, aby nám dala jasně najevo, s kým z nového vedení máme jednat. Zatím nás k jednání totiž nikdo oficiálně nepřizval. Pouze jsme koncem minulého týdne dostali strohé vyjádření o čtyřměsíčním zastavení provozu sportovní haly. Bylo v něm uvedeno, že za uzavřením objektu stojí nedostatek zájmu o pronájmy a chybějící finanční prostředky,“ informoval žďárský místostarosta Ladislav Bárta.

Ten také potvrdil, že se děním v TJ v pondělí 2. května večer zabývala městská rada (jednání skončilo po uzávěrce vydání, pozn. redakce). Město totiž TJ Žďár nad Sázavou na provoz haly na Bouchalkách uvolnilo nemalé finanční prostředky – jenom letos jeden milion a 150 tisíc korun.„A samozřejmě se nám nelíbí, že TJ Žďár, s níž máme ohledně těchto příspěvků nějaký smluvní vztah, halu najednou uzavřela,“ zdůraznil Bárta. Halu na Bouchalkách využívá kolem dvou desítek sportovních oddílů a ročně je v ní odcvičeno přes dva tisíce hodin.

TJ Žďár nad Sázavou provozuje hned několik sportovišť. Kromě problematické haly na Bouchalkách také volejbalové kurty nebo loděnici u rybníka Velké Dářko.

Nucené převody

Dříve byly v majetku TJ Žďár nad Sázavou také fotbalový a zimní stadion i tenisové kurty. Jednota ale měla finanční potíže a nebyla schopna splácet městu milionové půjčky. Od 1. ledna 2011 proto byla tato tři sportoviště převedena do majetku města. Nyní je spravuje příspěvková organizace Sportis.