VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedení radnice si pochvaluje městské lesy

Nové Město na Moravě – Po výměně lesního hospodáře v novoměstských lesích, kdy správa lesního porostu přešla přímo pod město, zavládla konečně na radnici spokojenost.

9.2.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Michaela Rozsypalová

„Srovnání s lety uplynulými nevypadá vůbec špatně, hospodaření v městských lesích se stabilizovalo. Bylo nutné udělat určité kroky ke změnám a některé práce dokončit,“ řekl místostarosta Nového Města na Moravě Stanislav Marek.

Vzhledem k cenám dřeva a stoupající hospodářské krizi byla v Novém Městě na Moravě těžba dřeva na pokyn radnice letos pozastavena. „Plán na loňský rok byl vytěžit zhruba dva tisíce kubíků dřeva, vytěžilo se ale pouze okolo sedmnácti set kubíků. Objemy byly převážně v probírkách. V úmyslné těžbě došlo ke snížení,“ informoval místostarosta Marek.

Letos se cena dřeva o něco navýšila. Proto dřevo vytěžené z novoměstských lesů v závěru loňského roku bylo nabídnuto k prodeji až v lednu roku 2010. Tím bylo vytěžené dřevo mnohem lépe zhodnoceno. „Společnost Lesy České republiky, která vykonává dozor nad hospodařením v městských lesích, byla s těmito změnami spokojena,“ uvedl Marek.

Nová výsadba

V loňském roce ale nedošlo pouze k těžbě. „Bylo vysázeno devět tisíc čtyři sta stromků. Poměrně dobře se ujímaly,“ zaznělo z úst místostarosty.

Nové Město na Moravě vlastní tři sta šedesát hektarů lesních porostů. Zároveň vlastní třináct podílů v Lesním družstvu obcí Přibyslav, které hospodaří na pěti tisících šesti stech hektarech lesní půdy. Spolu s Novým Městem na Moravě se na vlastnictví podílí dalších čtyřiačtyřicet obcí ze Žďárska a Přibyslavska.

„I z těchto podílů je vidět, jak se krize podepsala na celém lesním hospodářství,“ říká Stanislav Marek. „Výnosy byly podstatně nižší, než v minulých letech,“ uvedl pro Deník Stanislav Marek.

Přestože minulý rok těžbě a prodeji dřeva zrovna nepřál, konečné vyúčtování vyznělo pro Nové Město na Moravě nakonec pozitivně. Lesy přinesly do městské pokladny milión sto tisíc korun.

9.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Tecl, lídr ODS.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Referendum ve Velkém Meziříčí mělo své vlastní volební místnosti.

Přestože se většina vyslovila kladně, výsledek referenda není závazný

Rybáři vylovili Veselský rybník

Nové Veselí – Jedna z největších vodních ploch na Vysočině vydala své bohatství. V sobotu 21. října rybáři společnosti Kinský Žďár vylovili Veselský rybník v Novém Veselí na Žďársku, jenž se pyšní rozlohou zhruba 87 hektarů.

Ve Spělkově vyhrál Okamura

Spělkov - Nejmenší samostatnou obcí na Žďársku je Spělkov. Lidé tam volili v budově místního obecního úřadu. Sčítání hlasů po uzavření volební místnosti trvalo komisi pouhých sedmadvacet minut.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

OBRAZEM: Rybáři volili v pátek, v sobotu lovili rybník

Vojnův Městec – Už v pátek volili rybáři z vojnoměsteckého Rybářského spolku M.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení