V neděli mu byla odhalena pamětní deska na místní škole.

Po odhalení pamětní desky následoval křest knihy Muži Masarykovi Republiky a Kraj Vysočina za účasti autorů, dík kterým se dnes ví o životě a práci generála Bláhy. Slavnost zakončil koncert Vojenské hudby Posádkového velitelství v Hradci Králové.

Bláha za první světové války sloužil u dělostřeleckého praporu, pak vstoupil do legií.

V roce 1928 se stal přednostou vojenské kanceláře prezidenta, v roce 1934 se stal divizním generálem.

------------------

Silvestr Bláha

Když se manželům Antonii a Františkovi Bláhovým narodil druhý syn, bylo to 31.prosince roku 1887, dostal jméno Silvestr. Stalo se to ve mlýně, známém jak o „Belatkův mlýn“, nyní „Špinarův mlýn“.

Dětství strávil, spolu s pěti sourozenci v rodné Zvoli kde chodil do základní školy. Poté studoval vyšší reálku v Novém Městě na Moravě. Dále ho vedla studia do Prahy na ČVÚT. Po skončení studií absolvoval prezenční vojenskou službu a poté pracoval ve funkci stavebního inženýra ve státních službách.

Zlomovým okamžikem bylo vyhlášení mobilizace, Silvestr Bláha byl povolán do armády, kde už zůstal. Vrcholu kariéry dosahuje 28. Února 1928, kdy byl jmenován přednostou Vojenské kanceláře prezidenta republiky T.G. Masaryka. Tutéž funkci zastával také pro pozdějšího prezidenta Edvarda Beneše. Oba prezidenti si jeho práce velice vážili.

V době, kdy si připomínáme devadesáté výročí vzniku našeho státu, se v jeho rodné Zvoli rozhodli občané svému rodákovi, diviznímu generálovi Ing. Silvestrovi Bláhovi, umístit na místní školu pamětní desku. Slavnostní akt odhalení desky se uskutečnil uplynulou neděli.