„Pravidelně do bazénu nechodím, tento rok jsem byla plavat asi čtyřikrát," neskrývala žena své překvapení a radost z toho, že se stala jubilejním návštěvníkem a získala odměnu. „Když mám volno, do žďárského bazénu zajdu ráda. Moc se mi tam líbí. Slibuji, že teď budu chodit plavat častěji," dodala s úsměvem.

Do relaxačního centra za první pololetí tohoto roku přišlo 88 464 návštěvníků. „Jde o všechny klienty včetně škol a sportovních oddílů," připomněl ředitel příspěvkové organizace města Sportis, která bazén provozuje, Vladimír Kovařík. Na vstupném se za tu dobu vybralo kolem čtyř milionů korun. 

„Kompletní náklady ještě nejsou vyčísleny, protože stále ještě docházejí faktury. O výsledku hospodaření za první pololetí budeme jednat na zasedání rady 18. srpna," vyjádřila se starostka Žďáru nad Sázavou Dagmar Zvěřinová.

Podle jejích slov se dá předpokládat při provozu bazénu předpokládat finanční propad, nicméně se nepočítá s tím, že by ovlivnil výši vstupného v bazénu. „Bazén nikdy nebude žádný supervýdělečný podnik, to jsme věděli od začátku. Je to ale aktivita pro lidi, aby měli ve městě kam jít. I když nějaký propad bude, nemyslím si, že by to mělo vést ke zdražování. Budeme spíše jednat o tom, co všechno by se dalo v bazénu doplnit, například vířivka, kterou by si návštěvníci přáli," sdělila starostka.

Za loňský rok žďárská radnice na provoz relaxačního centra doplácela zhruba čtyři miliony korun. „Náklady na provoz včetně platů zaměstnanců činil asi třináct milionů, zatímco výdělek byl devět milionů," konstatovala Dagmar Zvěřinová s tím, že nový moderní bazén včetně příslušenství za asi 140 milionů korun ale dotovali méně než původní krytý bazén.

Různých drobných vylepšení se postupně podle zájmu návštěvníků dočkal nejenom krytý bazén a wellness, ale od začátku letošních prázdnin i venkovní letní část relaxačního centra, která je v provozu za příznivého počasí.  Zahrnuje opalovací loučku, mělký bazén pro děti se skluzavkou a vodním hřibem. „Přibylo nové dětské hřiště, bufet a slunečníky na koupališti," uvedl vedoucí Relaxačního centra ve Žďáře nad Sázavou Jozef Vanko.