„Lidé se ale scházeli i jinde, že všech stanovišť nám mají podat zprávu o tom, kolik jich bylo, a poslat fotku. Konečný počet tak budeme mít až v příštích dnech,“ nechala se slyšet hlavní organizátorka žďárských protestů Veronika Černá.

Demonstrující se navzájem poznávali například podle „placek“ umístěných na oblečení. „Číslo demonstrujících se sice v jednotlivých městech zvedá, ale tím, že tentokrát musí lidé u nás už udělat konkrétní kroky, asi nebude tak vysoké. Demonstraci jsme tentokrát pojali trochu jinak, hledáme konstruktivní řešení, začínáme jednat,“ doplnila Veronika Černá.

Herec Petr Vaněk se ve žďárské kavárně ve Veselské ulici vyjádřil například také v tom smyslu, že dělat chyby je přirozené a svým způsobem i správné, protože bez nich se člověk nepohne nikam dál. „Ale je třeba si je uvědomit a vzít si z nich ponaučení. A moc bych přál panu Babišovi, aby si to uvědomil,“ uvedl herec.

Při předchozí, v pořadí druhé, demonstraci lidí, kteří mimo jiné požadují demisi trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše, se poslední květnové úterý na žďárské náměstí Republiky dostavily necelé tři stovky protestujících.