Až se startovací byty postaví, budou vůbec první, které se ve Žďáře nachází. „Žďár startovací byty prozatím nemá. Není ještě ani jisté, kdy se do těchto nových bytů budou moci nastěhovat noví nájemníci. Nejdřív totiž musíme zrekonstruovat starý azylový dům, práce začnou na konci léta,“ nastínila mluvčí radnice Blanka Sobolová.

Co však jisté je, na jakou adresu se přesune zmíněný azylový dům. „Nově bude za obchodním centrem Albert v Dvořákově ulici,“ pokračovala Sobolová.

Město má soubor městských bytů, zvaných také svobodárky. Těch vlastní celkem sedm a je v nich 243 bytů o malých velikostech, většinou 1+1, nebo 1+kk. „Domy jedna, dva, tři a sedm jsou již zateplené. Mají nová okna a fasádu, také zateplenou půdu. Dům s číslem šest je zateplený částečně, to se dotýká pouze půdy a oken,“ upřesnila mluvčí.

Žďár aktuálně chystá zakázku na zateplení zbývajících dvou domů. „Konkrétně půjde o zateplení půdy nebo třeba stropů nad prvním podlažím. Předpokládaná částka je třináct a půl milionu. Třicet procent ceny půjde z dotačního programu ministerstva,“ zakončil Mrkos. Pracovat by se mělo začít koncem letošního či začátkem následujícího roku.