„Samozřejmě to oceňuji, dětských hřišť není nikdy dost, a vnuk už se na hřiště těší. Chodíme kolem stavby, a vidí, jak tady přibývají prolézačky, takže je zvědavý a na hřiště se už těší," řekla s úsměvem Helena Musilová.

Stavba vzniká jako „skládačka", dokončena bude už na konci příštího týdne. Slavnostní otevření nového hřiště se pak uskuteční v neděli 29. června. „Stavba bude rychlá, a stejně rychle se pak dá do pořádku okolí, takže jsme rádi, že děti si budou moci na svém novém hřišti hrát už o prázdninách," uvedla starostka Dagmar Zvěřinová.

Rákosníčkovo hřiště se ve Žďáře staví zásluhou obyvatel a také přátel města, kteří pro projekt hlasovali v celostátní anketě. Žďár letos získal ve své kategorii druhý nejvyšší počet hlasů, 5967. „Jsme rádi, že se zvládla administrativa a technické záležitosti, s realizací tedy nebyly žádné problémy," sdělil místostarosta Ladislav Bárta.

Slavnostní otevření hřiště 29. června začne v 10 hodin. „Děti si budou moci vyzkoušet nové houpačky a prolézačky s motivem Rákosníčka a také si užít celodenní program, který pro ně připraví společnost Lidl, která projekt stavby financuje. Na dětské návštěvníky, kteří se svými rodiči či prarodiči dorazí v neděli do Žďáru, čeká třeba vystoupení Michala Nesvadby z Kouzelné školky nebo divadelní představení o Rákosníčkovi," přiblížil projektový koordinátor města Jiří Matoušek.

Náklady na stavbu nového hřiště činí asi 1,5 milionu korun a investor stavby bude rovněž zajišťovat jeho provoz. Město pro výstavbu hřiště muselo poskytnout vhodný pozemek. Podmínkou bylo, že pozemek bude v jeho majetku a bude splňovat požadavky na bezpečnost a umístění v blízkosti prodejny společnosti.