Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Žďáře lidé podpořili domácí hospicovou péči nákupem 1526 koláčů

Žďár nad Sázavou – Přes patnáct stovek koláčů prodali zaměstnanci a dobrovolníci Oblastní charity Žďár nad Sázavou v rámci pátého ročníku kampaně Koláč pro hospic ve žďárských ulicích a některých tamních firmách.

9.10.2017
SDÍLEJ:

Ve Žďáře se prodávaly koláče pro podporu domácí hospicové péče.Foto: archiv charity Žďár nad Sázavou

Na podporu své služby domácí péče, která je cílená na pomoc lidem v posledním stádiu života, o které jejich blízcí pečují v domácím prostředí, získali téměř šestačtyřicet tisíc korun. „Prodej 1526 kusů koláčů vynesl 45 845 korun. Tento ročník tak předčil výsledky let uplynulých, kdy kampaň byla zaměřená spíše na podávání informací v rámci propagačního stánku umístěného na náměstí v různých městech žďárského okresu,“ informovala Lenka Šustrová ze žďárské charity.

V letošním roce bylo rozhodnuto, že akce bude pojata ve větší šíři. „Letos jsme se rozhodli, že kampaň pojmeme nejen jako osvětu o domácí hospicové péči, ale také zkusíme získat pro tuto službu vyšší finanční podporu. Do akce jsme proto zapojili větší počet dobrovolníků a podstatně navýšili i počet koláčů k prodeji. Ty jsme částečně získali za zvýhodněnou cenu a z části nám je darovaly pekárny Enpeka Žďár nad Sázavou a Pekařství Řečice,“ sdělila ředitelka Oblastní charity Žďár nad Sázavou Jana Zelená.

Koláče pro hospic se tak prodávaly brzy ráno před Žďasem, poté vyrazily do ulic skupinky dobrovolníků ze zdravotnické školy a gastronomické školy Adolpha Kolpinga. Koláče si mohli během dopoledne zakoupit lidé také v budově polikliniky a zaměstnanci charity zašli s košíky i do úřadu práce. K dispozici byl rovněž stánek v Horní ulici před prodejnou Vesna, kde byly pracovnice domácí hospicové péče, které zároveň poskytovaly informace o službě případným zájemcům.

„Lidé za námi po celý den chodili s příběhy. Vyprávěli o svých těžce nemocných blízkých, sdíleli starosti s péčí o ně, zajímali se o naši službu. Potěšila nás i návštěva pozůstalých, o jejichž blízké jsme kdysi pečovali. I ti dorazili k našemu stánku, aby si koupili koláč a podpořili nás,“ sdělila sociální pracovnice domácí hospicové péče Gabriela Zítková.

Autor: Lenka Mašová

9.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Vedení žďárské radnice chce lidem více zpřístupnit část Sázavy.
6

Bude se po řece plout na lodičkách? Jednání zatím nejsou konkrétní

Kniha Vyprávěnky o panence Lence od Josefa Havlíka má za sebou slavnostní křest. Publikace vyšla v nákladu 150 výtisků.
24

Vyprávěnky o panence Lence pokřtila i Beata Rajská

Na výživném dluží 200 tisíc korun

Žďár nad Sázavou – Z přečinu zanedbání povinné výživy je podezřelý čtyřicetiletý muž ze Žďáru nad Sázavou.

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října. (Pro lepší čitelnost klikněte do grafiky)

Mošt je nejen vitaminovou bombou, ale také základem pro jablečné víno

Habří – Přišel podzim a spolu s ním i sklizeň všeho, co se v našem kraji urodilo. Meruňky a broskve stejně jako hroznové víno se na Vysočině moc často netrhají, zato jablka odedávna byly a dodnes jsou naším nejčastějším ovocem. V Habří, malé vesničce na Bystřicku, se jablka každoročně nejen sbírají a uskladňují, ale také zpracovávají.

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení