Mysliveckou výstavu hned po otevření navštívily stovky lidí, v pátek dopoledne hlavně školáků. Přehlídka ukazuje 1347 trofejí ze 127 honiteb Žďárska, mezi kterými je k vidění i spousta zajímavostí. „Jednou z nich třeba je, že tady máme zřejmě nejsilnější trofej na světě. Napovídá tomu její bodové ohodnocení. Je to jelen sika a návštěvníci tu mohou trofej vidět na fotografii - jelena totiž ulovil lovec ze Švýcarska a trofej má u sebe," vysvětlil Oldřich Sedlář, jednatel žďárského okresního mysliveckého spolku.

Čtěte také: Vlk sražený na D1 na Vysočině pocházel z Karpat, ukázaly analýzy

Čtyřicet šest z trofejí, které myslivci ve Žďáře vystavují, je podle bodování CIC (Mezinárodní rada pro lov a ochranu zvěře) medailově ohodnoceno. Jsou mezi nimi srnci, mufloni, daňci, lišky, jelen evropský i jelen sika. „Trofej, která získá medaili, je trofej mimořádná. Medaile se udělují pouze na národních či mezinárodních výstavách, my jsme tedy takto vybrali kandidáty," přiblížil Oldřich Sedlář. Podle hodnoty medailí je letos mezi trofejemi ze Žďárska 15 kandidátů na zlatou, 15 na stříbrnou a 16 na bronzovou.

Rolí průvodců se jako tradičně zhostili myslivci, kteří návštěvníkům poskytnou odborný výklad a odpovědí na všechno, co příchozí zajímá.
Výstava v sále Hasičské pojišťovny v Komenského ulici bude otevřená i v sobotu 25. a v neděli 26. března, vždy od 8 do 17 hodin. Zájemci si tam mohou také koupit myslivecké potřeby a oblečení, výrobky z paroží nebo zvěřinové uzeniny. K občerstvení je zajištěná bohatá zvěřinová kuchyně.