„Máme na tuto činnost kladné ohlasy a aktuálně vnímáme podměty obyvatel, kteří poukazují na přechod u zámku v Santiniho ulici. Rádi bychom bezpečnostního asistenta umístili i tam," informoval místostarosta Žďáru nad Sázavou Josef Klement. Aktuálně v tomto ohledu město spolupracuje nejenom se strážníky, ale i se státní policií.

„Vhodnou osobou pro pozici bezpečnostního asistenta je občan Žďáru nad Sázavou, který vlastní řidičské oprávnění a má zkušenosti s provozem na pozemních komunikacích. Kandidát musí být tělesně i zdravotně způsobilý a bezúhonný. Podmínkou je každodenní výkon činnosti mezi sedmou a osmou hodinou ranní ve dnech školního vyučování," přiblížila mluvčí žďárské radnice Nikola Adlerová. Smluvní plat činí sedmdesát korun na hodinu a asistenti pomáhající policistům jsou rovněž vybaveni speciálním reflexním oblečením.

Podrobné informace zájemcům podá městská policie, a to buď osobně, anebo telefonicky na čísle 566 622 588. První dva bezpečnostní asistenti se u žďárských přechodů objevili v květnu 2015.