Tato aktivita souvisí se snahou pořadatelů tamních akcí lépe uspokojit zvýšené požadavky, kterým musí vyhovět v souvislosti s Mistrovstvím světa v letním biatlonu. Významnou událost tam totiž budou organizovat už od 24. do 26. srpna. Do Nového Města se navíc letos v prosinci vrátí i závody Světového poháru. „V tuto chvíli je stále nutné, aby všichni návštěvníci Vysočina Areny dbali zákazu vstupu na plochu stadionu a asfaltové tratě,“ sdělil v souvislosti s pracemi Jan Skřička z kanceláře organizačního výboru Světového poháru v Novém Městě.

Dolní hřbitov.
O víkendech si mohou lidé opět prohlédnout Dolní hřbitov

Právě další asfaltové tratě tam totiž dříve nově položili a celou oblast proměnili v jedno velké staveniště. „Pohybují se tam stroje a na asfaltech je zajetá zemina,“ vysvětlil Skřička. Reálně tak může hrozit riziko úrazů pro nedisciplinované návštěvníky. Na areál, který zatím oficiálně vedou jako staveniště, by se navíc v takovém případě nevztahovalo úrazové pojištění. Organizátoři tedy vyzývají k maximální opatrnosti a dodržování předpisů. Týká se to zvláště dětí.

Po dlouhém čekání se však zájemci budou moct těšit na řadu zlepšení, kterých si neužijí pouze závodníci. „Využijí je i běžní návštěvníci z řad veřejnosti,“ zdůraznil Skřička. Konkrétně by se mělo jednat především o kompletní přeplánování tratí na výjezdu a nájezdu do stadionu. Tyto práce mají svůj smysl. „Jde o naplnění požadavku Mezinárodní biatlonové unie i televizních společností. V souvislosti s rekonstrukcí před mistrovstvím světa se konečně naskytla šance tyto změny uskutečnit,“ informoval mluvčí českých biatlonistů Tomáš Hermann.

Díky těmto úpravám se podle něj pro diváky přímo na stadionu rozšíří zázemí. Budou pro ně rozšiřovat prostor, ze kterého budou mít možnost sledovat dění na trati. Výsledkem by mělo být zatraktivnění úseku, kde jsou koncentrované divácké tribuny.

Rekonstrukce ovšem neznamená, že by bylo uzavřeno i okolí Vysočina Areny pro letní aktivity jako například singletracky pro horská kola a značené silniční okruhy. „Nesmíme zapomenout ani na dvacet čtyři kilometrů značených běžeckých tras v různých délkách a obtížnostech,“ dodal Skřička.

Jakub Dostál

V Nové Vsi u Nového Města na Moravě světili kapli a žehnali hasičské auto.
VIDEO: Přes tisíc lidí se přišlo podívat na posvěcení nové kaple