„Tento dopravní prostředek je prakticky pro všechny věkové kategorie. Nejenom pro děti, ale i pro dospělé osoby včetně starších lidí. A ocení je zejména ti, jimž dělá například problém nasedat do výšky na kolo. Navíc jsou vhodné jak na silnici, tak do terénu a náročnost jízdy si určuje každý sám," vysvětlil Římal Dufek. Od otevření vlastní půjčovny si podle svých slov slibuje oživení turistických možností v regionu.

Momentálně mají v domě číslo popisné 63 k dispozici čtyři profesionální koloběžky pro dospělé s nosností do sto padesáti kilogramů. O koupi dalších kusů, i dětských, uvažují do budoucna. Jak Římal Dufek dále poznamenal, nedílnou součástí jejich vybavení je přední a zadní bubnová brzda. O bezpečnost při jízdě po komunikaci se stará zadní červený blikač. „Půjčujeme i speciální dětskou sedačku, kterou lze na koloběžku připevnit," řekl provozovatel půjčovny. Celodenní pronájem koloběžky vyjde na 250 korun, půldenní o stokorunu méně. Vybírána je vratná záloha dva tisíce korun. V ceně půjčovného je zahrnuta helma na hlavu. Chrániče rukou, loktů a kolen jezdcům Římal Dufek doporučuje, ale ty si musí již každý obstarat sám.

„Na koloběžkách objíždíme trasy v okolí, jsme tedy s to doporučit našim klientům i trať, a to tak, aby co nejlépe vyhovovala jejich fyzickým schopnostem a možnostem," dodal Římal Dufek.