"Podnik Služby města Jihlavy mění ceník kvůli zvýšení DPH a růstu cen energií," řekl ČTK mluvčí podniku Martin Málek. V třebíčském krytém bazénu Laguna se vstupné s Novým rokem zvyšovat nebude.

Ve Vodním ráji se podle Málka do vstupného promítají stoupající náklady, akvapark podle něj rozhodně není ziskovou záležitostí. "Pokud se nám podaří léto, tak je to schopné vydělat na provoz," řekl. Některé vstupenky zůstanou i v novém roce beze změny. Za děti do tří let se neplatí. Děti do 140 centimetrů výšky a lidé se zdravotním postižením budou nadále platit za hodinu koupání 50 Kč. U dospělých stoupne hodinová sazba o pět Kč na 85 Kč a u celodenního vstupu o desetikorunu na 260 Kč.

Vodní ráj je největším akvaparkem naVysočině, v létě nabízí i koupání pod širým nebem. V kryté části se během letoška vystřídalo skoro 142.000 návštěvníků a dalších 44.000 lidí se rekreovalo venku. Ceník pro krytou část se naposled upravoval k letošnímu 1. říjnu kvůli změnám odbavovacího systému, předtím se vstupné měnilo v roce 2009.

Vstupné do jihlavského bazénu Evžena Rošického se v lednu měnit nebude. Na rozdíl od Vodního ráje, který patří Službám města Jihlavy, je toto sportoviště v majetku města. "My ho pouze provozujeme," vysvětlil Málek. Bazén Rošického hodně využívají školy a sportovci. Díky městské dotaci, která byla pro příští rok schválena ve výši 5,4 milionu Kč, neplatí komerční vstupné. Provozovatel má ale za to, že i u tohoto bazénu by se kvůli růstu nákladů mělo vstupné o něco zvýšit, a to od března. Ale záleží to na rozhodnutí města, uzavřel Málek.

V Třebíči se lidem plavání od 1. ledna neprodraží. Správce areálu Laguna Jiří Březina řekl, že s rozhodnutím počká do doby, kdy bude možné spočítat skutečné navýšení nákladů spojených s provozem areálu.