Biatlonem jsme se inspirovali už podruhé, poprvé to bylo v roce 2013. Závody pořádáme především pro místní, ale může se zúčastnit kdokoliv, kdo bude poblíž a bude mít chuť soutěžit," pousmál se starosta Vlachovic Jan Petr.

Stejně jako před pár lety, také tentokrát se Vlachovičtí obrátili o pomoc ke členům novoměstského sportovního klubu, kteří jim zapůjčili potřebné vybavení. „Dovezli jsme si mobilní terče i podložky na střílení. Střelba bude hned na začátku a pak ještě jednou, až si závodníci odběhnou připravenou trasu. Nakonec sečteme čas a odečteme nějaké trestné body za chyby," vysvětlil Jan Petr.

Porovnat své biatlonové dovednosti si mohou přijít nejen děti, ale také dospělí. „Závodit se bude v několika kategoriích, kolik jich přesně bude, to v tuto chvíli ještě nedokážu říct. Rozhodneme to až v místě prezentace podle toho, kdo se přijde přihlásit. Rozhodně ale budou zvlášť soutěžit děti a zvlášť dospělí," sdělil vlachovický starosta.

Jednotlivé kategorie budou mít různou délku tras, ta nejdelší by měla být tříkilometrová. „A také střelba bude odlišná, malé děti budou moci střílet vleže, u těch starších uvažujeme i o jedné střelbě ve stoje," prozradil Jan Petr.

Biatlonové párkové závody ve Vlachovicích se uskuteční už dnes po obědě, od 13 hodin. „Prezentace se koná u budovy obecního úřadu, závodní trasa povede pod vesnicí. Samotné závody plánujeme na dobu od 13.30 do 15.30 hodin. Kdo nebude vědět, kam jít na start, toho nasměrujeme," slíbil Jan Petr.