Celé město je pod napětím, informoval mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha po 20:00. Potíže s dodávkami přetrvávají ve dvou vsích na Velkomeziříčsku. 

V tomto území je stále velká mlha a čtyřstupňový mráz. "Intenzivně pracujeme na tom, aby se situace stabilizovala. Ale s ohledem na meteorologické podmínky nedokážeme garantovat, že se během noci ještě nějak nezmění," upozornil mluvčí.

Vodiče podle něj byly poškozeny, přestože je energetici vyhřívali. Spadly i do silnice. V jiných částech Vysočiny v působnosti firmy E.ON zatím problémy s dodávkami elektřiny nejsou, uvedl mluvčí. Na Havlíčkobrodsku, které jako jediný okres Vysočiny spravuje firma ČEZ, ve čtvrtek energetici nemuseli řešit žádné výpadky dodávek elektřiny. ČTK to řekla mluvčí firmy Šárka Beránková.  

Na Vysočině se ve čtvrtek hasiči po celý den zabývali odklízením stromů, které kvůli silné námraze popadaly na silnice. Od 07:00 do 16:00 zasahovali v kraji u 37 popadaných stromů. Celkový počet výjezdů se od středečního rána vyšplhal téměř na šest desítek. Nejvíc dnes hasiči zasahovali na Třebíčsku a Žďársku. ČTK to řekla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Na Třebíčsku likvidovali hasiči popadané stromy například na silnicích u Moravských Budějovic, Budkova, Studence nebo Sudic. Na Žďársku byl zásah nutný na silnici u Oslavičky, Rudolce nebo Nové Vsi u Nového Města na Moravě. Na Jihlavsku dopravu na několik minut úplně zastavily popadané stromy například u Stáje, Hladova nebo Pavlova.

Na Havlíčkobrodsku zasahovali hasiči dnes jen jednou. V Chotěboři v Dolní ulici za použití plošiny odstraňovali nebezpečně nakloněný strom nad rodinným domem. Naopak na Pelhřimovsku nemuseli kvůli padlým stromům zasahovat hasiči vůbec. Strom padl krátce před 05:00 také na železniční trať u obce Kundratice na Žďársku. Všechny události se obešly bez zranění.