Smlouva obsahuje podle Radovana Necida shodu nejenom na vytvoření společné koalice, ale rovněž na personálním obsazení vedení radnice. Nechybí nabídka účasti v koalici i jiným politickým subjektům, vyjma komunistů.

„Zájem o spolupráci do této chvíle projevila strana Volba pro město. Nyní ještě čekáme na reakci od lidovců,“ nechal se slyšet budoucí velkomeziříčský starosta a předseda místního sdružení ODS ve Velkém Meziříčí Radovan Necid s tím, že účastníci dohody disponují dvanácti hlasy v třiadvaceti členném zastupitelstvu, tedy většinou a ode dne podpisu dokumentu vstupují všechny tři politické subjekty do dalších jednání společně.

Co se týká složení městské rady, již tvoří starosta, místostarosta a dalších pět členů, i v tomto bodě povolebního vyjednávání koaliční partneři postoupili. Již se předběžně shodli na pěti radních. Jejich jména však Necid nechce prozatím zveřejňovat.

Ustavující zasedání nového zastupitelstva Velkého Meziříčí se bude konat na začátku příštího měsíce, konkrétně v úterý 9. listopadu.