Podle vyjádření starosty Radovana Necida, z ROPu zaznělo, že projekt s parametry, tak jak jsou nastaveny nyní, nemá moc velkou šanci dosáhnout na evropské peníze. „Budeme se muset zaměřit na to, jak se to dá změnit. Nové podmínky ovšem budou muset ještě schválit na svém mimořádném zasedání zastupitelé," řekl Necid. Město chtělo z Bruselu získat až 85 procent nákladů. Činí zhruba 10 milionů korun.

Unie se obává toho, že by šlo více o podporu soukromého podnikání než o rozvoj cestovního ruchu jako takového. „Na Fajtově kopci jsou totiž poskytovány určité služby. Kdybychom chtěli rozhlednu stavět na jiném kopci, myslím si, že tam bychom se žádostí s velkou pravděpodobností uspěli," tvrdí Necid s tím, že by byl rád, aby záměr neusnul. Jak uvedl, považuje myšlenku vyhlídkové věže za jednu z nejlepších v novodobé historii Velkého Meziříčí.

„Městu Velké Meziříčí jsme doporučili více rozpracovat některé části žádosti o dotaci. Od odeslání stanoviska v našem úřadě proběhly dvě osobní konzultace projektového záměru, takže víme, že město pokračuje v přípravě žádosti o dotaci. Lhůta pro přihlášení projektu do druhého kola výzvy končí 31. ledna," informovala Kateřina Dobešová, tisková mluvčí Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod. Následovat bude standardní hodnoticí proces a výsledky budou známy přibližně do čtyř měsíců.

Stavbu rozhledny začal před několika lety připravovat Ski klub, jenž na Fajtově kopci provozuje lyžařskou sjezdovku a v létě bikepark. Konečnou podobu vyhlídkové plošiny vybrali lidé hlasováním na internetu. Vyhrál návrh architekta Václava Hlaváčka na originální věž ve tvaru šroubovice.