Také letos zazní u lesních studánek, které nesou jména Barborka a Vitulka, slavná kantáta Bohuslava Martinů. Tentokráte se jí zhostí Ženský pěvecký sbor Základní umělecké školy (ZUŠ) Blansko s živým hudebním doprovodem. Dirigovat bude Dominik Pernica.

„Kantátu jsme začali studovat již v minulém roce. Měli jsme v plánu ji provádět na třech vystoupeních v Blansku. Všechny tři akce se zdařily. Kladná reakce publika byla jakousi motivací usilovat o provedení kantáty právě ve Třech Studních, kde se každoročně hraje. Je to pro nás velká srdeční záležitost, protože hudbu Bohuslava Martinů máme všichni rádi. A zahrát si Otvírání studánek v místech, kde Martinů trávil svoje poslední dny ve vlasti, pro nás bude velkým zážitkem. Zvláště, když Studánky vypovídají především o autorově lásce k Vysočině a o jeho velké touze vrátit se zpět domů,“ vyjádřil se dirigent Dominik Pernica.

Magdaléna Pregetová, Štěpánov nad Svratkou, 11.5. 2017, 2800 g, 49 cm
V novoměstské porodnici se narodila další miminka

V letošním roce si kantátu sbor připomněl v rámci dvou větších zkoušek, zejména pro souhru, která podle Pernici není vždy jednoduchá. „Otvírání studánek je rozsahem malé dílo, nicméně intonačních, rytmických a jiných záludností je v něm opravdu dostatek. Na našich zkouškách jsme se ale pokoušeli vše dopilovat tak, aby posluchači s naším vystoupením byli spokojení. Doufám, že publikum z Vysočiny nezklameme,“ dodal Pernica. Ženský pěvecký sboru ZUŠ Blansko má 35 členek ve věku od 15 do 70 let.

Ilustrační foto.
Auto srazilo opilého cyklistu

Dále vystoupí folklórní soubory Komíňáček ze Základní školy Brno – Komín s pásmem Ta komínská děvčata a Rožínka z Dolní Rožínky s pásmem Pradleny a Studánky. O historii Otvírání studánek bude hovořit starosta Třech Studní Miloš Brabec. Slavnost u studánek se uskuteční v sobotu 27. května od 14 hodin.