Nejrozsáhlejší investicí, která byla zahájena už v loňském roce a v nejbližších dnech bude dokončena, je výstavba nových dílen praktické výuky pro Střední školu v Pelhřimově za třicet pět milionů korun. „Nové dílny zajistí optimální podmínky pro praktickou výuku. Slavnostní předání je naplánováno na 29. července,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast majetku Libor Joukl.

Rekonstrukce za dvě stě milionů

Během dvouměsíčního volna bude kraj ze svého rozpočtu financovat také druhou část rekonstrukce elektroinstalace Střední průmyslové školy stavební akademika J. Bechyně v Havlíčkově Brodě. Oprava vyjde na 6,2 milionu korun. „Tím budou mimo jiné sladěny požadavky na denní osvětlení vnitřních prostor pro výchovu a vzdělávání, tak jak stanovují zákonné předpisy,“ podotkla mluvčí krajského úřadu Jitka Svatošová.

O prázdninách se bude také zateplovat budova Střední průmyslové školy stavební v Jihlavě, kde budou vyměněna i okna. „Náklady se vyšplhají na více než čtrnáct milionů korun,“ doplnila Jitka Svatošová.

Během letošního roku je v plánu také zahájení stavby nové tělocvičny s učebnami chotěbořského gymnázia za zhruba šedesát milionů korun nebo dokončení stavby pracoviště kamenosochařského střediska v Lipnici nad Sázavou.

Kraj Vysočina letos do oprav svých školských budov investuje téměř dvě stě milionů korun.