Podle slov místostarosty Stanislava Marka jsou totiž u dotčených domů na Ždárské ulici v havarijním stavu nejen hlavní kanalizační a vodovodní řady, ale rovněž přípojky.

„Ještě letos plánujeme zprivatizovat na 98 bytových jednotek nedaleko nemocnice. Vzhledem k tomu, že si Vodárenská akciová společnost nechce převzít do správy kanalizaci a vodovodní sítě ve stavu v jakém jsou, jsme nuceni přistoupit k jejich rekonstrukci,“ zdůvodnil záměry města Stanislav Marek s tím, že zmiňované stavební práce započnou v červenci a potrvají až do září. „V závěru tohoto roku by pak mělo dojít k fyzickému přidělování,“ doplnil novoměstský místostarosta Marek.

Náklady na akci, v rámci níž přibudou v lokalitě nová parkovací místa nebo dosud chybějící veřejné osvětlení, přijde tamní na 15 milionů korun. „Celé území by tak mělo získat větší komfort,“ poznamenala starostka Zdeňka Marková.

Přibude osvětlení

Byty se v Novém Městě budou prodávat jednotlivě a cena se stanoví na základě znaleckých posudků. Co se týká privatizace samé, bude se postupovat podobně jako před dvěma roky. Tehdy se ze 461 bytů neprodalo jen 11, přičemž za nejdražší z nich s rozlohou skoro 100 metrů čtverečních se platilo přes 400 tisíc korun.

Po dokončení převodu majetku zůstane městu kolem 400 bytů, které by do budoucna mohly sloužit i pro sociální bydlení.