Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Městě ocenili osobnosti, sošku dostal i lékař Zdeněk Kadlec,

Nové Město na Moravě - Zdeněk Kadlec, Ladislav Slonek a Jiří Kubík. Tři pánové, které spojuje dlouholetý patriotismus k Novému Městu na Moravě, byli oceněni starostou města Michalem Šmardou.

13.12.2013
SDÍLEJ:

Cenu Nového Města obdržel i exředitel novoměstské nemocnice Zdeněk Kadlec (vlevo).Foto: MÚ NMNM

„Kulturní a společenská komise navrhla za podpory vedení města zvláštní poděkování třem mužů, jejichž jména jsou spojena s významnými novoměstskými institucemi," vyjádřila se Eva Kulková, předsedkyně novoměstské Kulturní a společenské komise.

Jméno prvního z oceněných, lékaře Zdeňka Kadlece, je neodmyslitelně spjato s novoměstskou nemocnicí, kde působil od roku 1992 do roku 2009 ve funkci ředitele. Za dobu jeho působení došlo k mnoha přestavbám a modernizacím.

Zlatá lyže

Jako druhý si pro ocenění, které bylo předáváno v rámci Reprezentačního večera Nového Města na Moravě, přišel Ladislav Slonek, emeritní děkan Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně, který je mimo jiné velkým milovníkem a příznivcem lyžování. Byl předsedou organizačního výboru světoznámé Zlaté lyže i ředitelem Světového poháru v lyžování.

Do třetice bylo ocenění starostou města předáno do rukou někdejšímu řediteli Gymnázia Vincence Makovského Jiřímu Kubíkovi. Tento novoměstský rodák, pedagog a překladatel byl jedním z členů novoměstského spolku Horák a městským zastupitelem.

Cena, kterou tyto významné osobnosti Nového Města na Moravě obdržely, pochází z dílny skláře a uměleckého kováře Víta Zadiny. Jde o pětadvaceticentimetrovou sošku z nerezové oceli, která znázorňuje nejrůznější životní události, jak ty nepříjemné, tak také okamžiky štěstí a úspěchů.

„Ocenění, které jsem obdržel na reprezentačním večeru, pro mne bylo příjemným překvapením. Jako novoměstský patriot si velmi vážím toho, že vedení Nového Města na Moravě ocenilo moji práci pro nemocnici, která prošla za mého dlouholetého vedení zcela zásadní proměnou. Celý večer probíhal v důstojné a zároveň přátelské atmosféře," popsal své dojmy jeden z oceněných, Zdeněk Kadlec a dodal: „Děkuji tímto všem, kteří se podíleli na přípravě tohoto večera."

Podle starosty Nového Města na Moravě Michala Šmardy chtěli takto poděkovat lidem, kteří se významně zasloužili o instituce, jež jsou pro Nové Město na Moravě důležité. „Rádi bychom na to v následujících letech navázali, protože v Novém Městě na Moravě je spousta lidí, kteří si zaslouží poděkování a nemělo by se na to zapomínat," dodal starosta.

-----------------

Cenu města dostali:

Zdeňek Kadlec jeho jméno je neodmyslitelně spjato s novoměstskou nemocnicí, kde působil od roku 1992 do roku 2009 ve funkci ředitele. Za dobu jeho působení došlo k mnoha přestavbám a modernizacím.

Ladislav Slonek emeritní děkan Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně, který je mimo jiné velkým milovníkem a příznivcem lyžování. Byl předsedou organizačního výboru světoznámé Zlaté lyže i ředitelem Světového poháru v lyžování.

Jiří Kubík tento novoměstský rodák, pedagog a překladatel byl jedním z členů novoměstského spolku Horák a městským zastupitelem.

Autor: Redakce

13.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Bratři Ebenové.

Na žďárském pódiu se potkají bratři Ebenové a Robert Křesťan & Druhá tráva

Ilustrační foto.

Do obecního úřadu vnikl zloděj

Úsekové měření u Meziříčí přešlo do ostrého provozu

Velké Meziříčí – Ze zkušebního do ostrého provozu již přešlo úsekové měření na dálnici D1 mezi Velkým Meziříčím a Lhotkou. Kvůli rekonstrukci komunikace je tam rychlost snížena na osmdesát kilometrů v hodině, mnozí řidiči však toto omezení mezi 146. a 153. kilometrem nerespektují.

Krajská derby ve florbalové Národní lize bodový zisk nepřinesla

Bystřice nad Pernštejnem, Havlíčkův Brod – Utkání 5. kola Národní ligy – skupiny Východ proti tradičním rivalům florbalistům Bystřice i Žďáru příliš nevyšla.

Musilův memoriál ovládli závodníci z Nového Města

Studnice – Za krásného slunečného počasí se o uplynulém víkendu konal u turistické chaty ve Studnicích, nedaleko Nového Města na Moravě, v pořadí již sedmý ročník Memoriálu Cyrila Musila. V tomto roce byl navíc také mistrovstvím České republiky v přespolním běhu veteránských kategorií.

Školáci si na chvíli vyzkoušeli, jak se cítí nevidomí

Žďár nad Sázavou – Se životem především nevidomých lidí, ale i dalších osob s nějakým zdravotním handicapem, se měli možnost naučným a zároveň i hravým způsobem seznámit žáci Základní školy Švermova v rámci programu Hele lidi. Ten připravuje Aliterra, zapsaný ústav z Tasova na Velkomeziříčsku (dříve Slepíši).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení