Dvacet centimetrů je rozhodujícím číslem pro úpravu lyžařských tras. „Úprava tratí bude realizovaná skútrem do dvaceticentimetrové výše sněhu. Nad dvacet centimetrů výšky sněhu vyjede do terénu rolba,“ informoval šéf mikroregionu Novoměstsko Miloš Brabec.

Mikroregion letos plánuje upravovat okruhy v celkové délce pohybující se okolo dvou set kilometrů. S tím mu pomáhají organizace i soukromé osoby. „V nové zimní sezóně nám i nadále budou zajištovat úpravu tratí místní sportovní organizace a soukromé osoby z Novoměstska, jimiž jsou Sportovní klub Nové Město na Moravě, tělovýchovné jednoty v Pohledci a Řečici, pan Janů ze Slavkovic a společnost ASKINO, která zajišťuje tratě pro psí spřežení s využitím právě těchto tratí pro volný styl běhu na lyžích,“ vyjmenoval pomocníky mikroregionu Miloš Brabec.

Nádherná příroda, vyhlídková místa a skvělá kuchyně. Na to lákali Šťastní z Víru turisty ze široka daleka. Upravovali cesty a vydávali pohlednice.
Šťastní lákali na výlety do Víru. Na vyhlídky i vyhlášený hostinec

Kromě již tradičních okruhů jako je například trasa na Vlachovice, Sklené, Tři Studně, Rokytno a okolo Fryšavy přibudou i některé další. „Plánujeme zrevidovat a připravit i okruh na Krátkou a Samotín. Nově také využijí lyžaři i propojení žďárských a novoměstských tratí v obci Lhotka,“ dodal Miloš Brabec.