Výstavu Vůně medu otevírají novoměstští včelaři v Horáckém muzeu. „Začínáme v pátek 5. listopadu v patnáct hodin. Součástí slavnostního zahájení bude i občerstvení. A také módní přehlídka. Výstava, která je prodejní, potrvá až do soboty dalšího týdne,“ pozval na tradiční každoroční akci předseda novoměstské včelařské organizace Pavel Kaláb.

Pro malé i velké návštěvníky připravují včelaři bohatou nabídku medu a medových specialit, kosmetiky, potřeb pro včelaření i voskových výrobků. „K dispozici bude i mikroskop, aby se mohli zblízka podívat na roztoče. Pro školy a školky chystáme přednášky. A děti se mohou těšit také na loutkovou pohádku nazvanou Jak Otíka napravily včely, kterou pro ně připravila včelmistryně Ivana Řezníčková se svými žáky ze školy z Bobrové,“ informoval Pavel Kaláb.

Maxijedlík Jaroslav Němec z Bystrého u Poličky zvládl v sobotu v centru Eden v Bystřici nad Pernštejnem hned dvě soutěže. Nejdřív spořádal kilo nudlí s mákem, zapil to půl litrem mléka a půl hodiny na to si dal nejsmradlavější jídlo světa.
Jen pro otrlé. Maxijedlík spořádal v Edenu nejsmradlavější jídlo světa

Na prodej budou i medové perníčky. O ně se postaraly manželky novoměstských včelařů. „Pokaždé je napečou. Proto je můžeme prodávat levněji. Tak, aby si mohlo perníček za pár korun dopřát každé dítě,“ usmál se včelař.