Dočká se jí už letos. „Most byl na seznam oprav pro letošní rok zařazen, protože je to už nutné,“ informoval Martin Buček mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR. Jak poznamenal, v nejhorším stavu jsou takzvané kotvy, které drží mostní podpěry.

„Většinu z 20 kotev na podpěrách se nám již podařilo opravit a na zbytek přijde řada, jakmile se nám podaří vyjednat výluku na trati a budeme moci v rámci opravy bezpečně vstoupit do a nad kolejiště,“ vysvětlil Buček. Jak zdůraznil, most je jinak ve velmi dobrém stavu a oprava pomůže prodloužit jeho životnost.

Jak Buček upřesnil, most u Osové Bítýšky je jeden z desítky mostů, mimo modernizované úseky dálnice D1, na kterých se v rámci letošní stavební sezóny bude pracovat.

„Již probíhá oprava dálničního mostu na D1 u Velké Bíteše. V příštím týdnu máme v plánu předat staveniště k opravě mostu na sil. I/23 v Předíně a v první polovině července plánujeme zahájit opravu mostu v Rančířově na sil. I/38,“ upřesnil Buček. Jak dodal, koná se výběrové řízení na firmu, která opraví most na silnici I/38 u Skuhrova na Havlíčkobrodsku nebo na silnici I/19 u Divišova na Žďársku.