„Devátý policista znamená, že hlídky budou držet čtyřiadvacetihodinové směny po celý týden. Dosud v noci slouží jen o víkendu,“ informoval starosta Miroslav Báňa.

S městskou policií, o jejímž vzniku se před časem ve městě diskutovalo, se do budoucna nepočítá. „Pro město, které má necelých pět tisíc obyvatel, je to neúnosná finanční zátěž. Takové příjmy nemáme, abychom si mohli dovolit městskou policii,“ upozornil starosta.

Někteří obyvatelé se však ve městě necítí příliš bezpečně. „Nikdy jsem žádného policistu neviděl, takže ani nevím, že v Bíteši nějací jsou. Párkrát jsem ale pozdě večer potkal partu povykujících výrostků. Minimálně rušili noční klid. Ale člověk se jim bojí něco říct, aby na něj nevytáhli nůž,“ popsal starousedlík František Smolka.

Devět státních policistů by však neměl být konečný počet. Ve Velké Bíteši by jich v budoucna mohlo být jedenáct. „Uskutečňují se jednání, těch jedenáct policistů by v Bíteši možná mohlo být už za rok,“ doufá starosta Báňa.

Kromě státních policistů ve městě funguje i soukromá agentura, která se zabývá ostrahou městských budov. „Provádějí kontroly objektů, které jsou napojeny na centrální řídící pult,“ dodal starosta Báňa.